Relacja z Wielkopostnego Rejonowego Dnia Wspólnoty – Rejon Wrocław-Krzyki

W dniu 12 marca 2023 parafia pod wezwaniami Świętego Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyż Świętego odbył się Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. W spotkaniu uczestniczyły rodziny z Domowego Kościoła z Rejonu Wrocław-Krzyki wraz z moderatorem rejonu, księdzem doktorem Adamem Łuźniakiem.

Pierwszym punktem programu było zawiązanie Wspólnoty w pobliskiej świetlicy środowiskowej. Następnie przewidziany został czas na Namiot Spotkanie, który odbył się w kościele parafialnym bezpośrednio przed Mszą Świętą.

Mszy Świętej przewodniczył ks. dr hab. Piotr Robert Mrzygłód, kapłanem koncelebrującym był nasz ksiądz moderator. Msza miała uroczysty przebieg dzięki licznej oprawie liturgicznej oraz diakonii muzycznej. W homilii do której zostały zaproszenie uczestniczące we Mszy Świętej dzieci, ks. Piotr odniósł się do słów Jezusa: „Ja jestem wodą żywą”. Jezus pozostawił siebie w sakramentach, których przyjmowanie jest niezbędne do podtrzymywania naszego życia duchowego.

Podczas gdy diakonia wychowawcza zajęła się najmłodszymi, reszta uczestników spotkania wzięła udział w konferencji pod tytułem „Diakonia”. W swoim wystąpieniu ks. Adam zwrócił uwagę na to, że służba ma wypływać z miłości. Człowiek w Raju został stworzony do miłości i do tej miłości chce wrócić. Dokonując własnych wyborów człowiek szuka miłości po omacku. Zbawienie polega na odnowieniu relacji z żywym Bogiem i odnalezieniu go w sakramentach. Sakrament małżeństwo jest sakramentem służby. Służymy temu, kogo kochamy. Dobrze przeżyta służba w rodzinie, otwiera drogę do służby w kręgu i w parafii. Dobrze jest rozeznać do jakiej służby jesteśmy kierowani i dać się prowadzić.

Następnie świadectwem na temat służby i rozeznawania swojego powołania podzieliła się z nami Joanna. Po czym nastąpiło spotkanie w mniejszych grupach, gdzie uczestnicy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami na temat służby w ruchu Światło-Życie.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa.

Mariusz Bal

Zdjęcia wykonał Marcin Kaczkowski, dostępne są również jako album Google Zdjęcia.