Warsztaty dla młodych małżeństw

Za wroclaw.gosc.pl:

W parafii pw. św. Henryka we Wrocławiu od 8 maja co poniedziałek młode małżeństwa mogą odświeżyć i uporządkować swoją relację, korzystając z wiedzy i praktyki doświadczonych małżonków.

Przez 5 poniedziałków od 8 maja w parafii pw. św. Henryka przy ul. Glinianej 16 odbywać się będą bezpłatne warsztaty dla młodych małżeństw pt. „Ucieszcie się małżeństwem. Nie pozwólcie tej radości odejść”. Anna i Benedykt Banaszakowie poprowadzą spotkania od godz. 17 do 19.30. Będzie to zatem dwugłos damsko-męski.

– Będziemy rozmawiać o tym, co mogłoby pomóc młodych małżeństwom dobrze funkcjonować, żeby omijać kryzysy lub je maksymalnie osłabiać. Często po 3-4 latach przychodzą bowiem trudne chwile – mówi A. Banaszak.

Warsztaty zostały podzielone na 5 tematycznych bloków.

  1. Nasz kapitał, nadzieje i obawy, nowy porządek świata” – co wnosimy do małżeństwa? Powinniśmy mieć przemyślane, jakie nasze małżeństwo ma być, jakie są priorytety. Chodzi o ustalenie stałej hierarchii wartości – mówi prowadząca.
  2. Wyposażenie na start” – jakie umiejętności są nam potrzebne? Co sprawia, że nam się udaje w małżeństwie? Na czym budujemy? Co jest fundamentem? Jakie nawyki pielęgnować, a jakie okiełznać?
  3. Sposoby na pielęgnowanie miłości” – jak wychodzić sobie naprzeciw, wyrażać wzajemną akceptację i troskę? Kiedy słowo jest budujące?
  4. Etapy miłości, konflikty i negocjacje w codziennych potyczkach” – małżeństwo przechodzi przez różne fazy. Bez dzieci, z dziećmi, wzrastanie dzieci, dorosłość dzieci i ich wyjście z domu. Warto mieć przegląd przed sobą, z czym może się wiązać następny etap. I przez ten pryzmat pielęgnować wzajemną relację. Będzie także o konfliktach, sposobach prowadzenia negocjacji w codziennych sporach.
  5. Święta, tradycje i inne sposoby na łapanie nowych sił i motywacji” – dlaczego warto zadbać o coś szczególnego w naszym życiu? Jak ważne są odpoczynek i wspólne, sensowne spędzanie wolnego czasu?

Na warsztaty obowiązują zapisy. Mailowo: aniabanaszak@poczta.fm lub telefonicznie: 509 342 113.