Nowa skrzynka intencji

Szczęść Boże!

Od dziś na naszej stronie dostępna jest nowa, nieco poprawiona skrzynka intencji. Poprzedni formularz z powodu problemów technicznych nie będzie już dostępny.

Korzystając z tej okazji chcieliśmy was serdecznie zachęcić do korzystania ze skrzynki i wysyłania nam intencji do modlitwy (zarówno tych osobistych jak i tych dotyczących waszych wspólnot i związanych z waszą służbą w Ruchu Światło-Życie).

Każdego dnia wszyscy członkowie naszej diakonii modlą się modlitwą za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (a w miarę naszych możliwości również innymi formami modlitwy) w intencji całego Ruchu Światło-Życie, a raz w miesiącu spotykamy się na wspólnej modlitwie różańcowej. Modlimy się za wszystkich kapłanów i odpowiedzialnych, za diakonie i wspólnoty, za organizowane przez was rekolekcje i inne dzieła Ruchu, o których wiemy, a także w tych konkretnych intencjach, które wysyłacie na naszą skrzynkę.

Ojciec Franciszek Blachnicki podkreślał, że właśnie taka konkretna modlitwa jest szczególnie miła Bogu. Dlatego zachęcamy was do dzielenia się z nami waszymi intencjami. A wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w nasze dzieło modlitewne zapraszamy do wejścia na naszą zakładkę i kontaktu z nami.

Monika i Paweł Hornikowie
wraz z diecezjalną diakonią modlitwy

Modlitwa jest jedyną drogą do ratowania świata, do zachowania pokoju. A my się tak boimy konkretnie modlić. Może się to komuś nie spodoba, więc trochę owijamy w bawełnę, problem ubieramy w piękne słówka, modlimy się ogólnikowo. A przecież to kształtuje naszą świadomość, i potem naszą modlitwę. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, że Pismo uczy nas, że modlitwa konkretna jest miła Bogu, jest wysłuchana. Miejmy odwagę tak właśnie się modlić. Gdy zaczniemy tak się modlić, to będziemy mieć odwagę ewangelizować wszystkich ludzi, za których tak bardzo konkretnie i z wielką wiarą modliliśmy się.

Założenia i strategia planu Wielkiej Ewangelizacji „Ad Christum Redemptorem”. W: V Krajowa Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Dokumentacja. Krościenko 1980